تولید کردن ایران برانکو سرمربی منصوریان

تولید کردن: ایران برانکو سرمربی منصوریان پرسپولیس سرمربی استقلال سرمربی پرسپولیس علیرضا منصوریان برانکو ایوانکوویچ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نرخ عوارض خروج کم می‌شود

معاون رییس جمهور از احتمال کم شدن قیمت «عوارض خروج از کشور» نسبت به مبلغ قبلی که ۲۲۰ هزار تومان تعیین شده است بود، خبر داد و گفت: زیاد کردن تصاعدی که جهت هر نوب

نرخ عوارض خروج کم می‌شود

نرخ عوارض خروج کم می شود

عبارات مهم : گردشگری

معاون رییس جمهور از احتمال کم شدن قیمت «عوارض خروج از کشور» نسبت به مبلغ قبلی که ۲۲۰ هزار تومان تعیین شده است بود، خبر داد و گفت: زیاد کردن تصاعدی که جهت هر نوبت سفر درنظر گرفته شده است بود از بین بردن خواهد شد.

علی اصغر مونسان راجع به آخرین پیگیری ها راجع به قیمت عوارض خروج از کشور که در لایحه بودجه سال ۹۷، با سه تا شش برابر زیاد کردن روبرو شده است بود به ایسنا گفت: مبلغ عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه قوه مجریه مشخص شده است و درحال بررسی در مجلس هست، ما هم صحبت های مختلفی را راجع به قیمت تازه آن شنیده ایم که منتظریم ببینیم مجلس محترم در نهایت، چه عددی را تصویب می کند.

نرخ عوارض خروج کم می‌شود

او راجع به آخرین صحبت شنیده شده است راجع به قیمت عوارض خروج از کشور جهت سال ۹۷، گفت: آخرین صحبت را از رسانه ها شنیده ام که قیمت آن ۱۵۰ هزار تومان بوده هست. حالا منتظریم ببینیم مجلس چه تصمیمی می گیرد.

رییس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین راجع به رشد تصاعدی قیمت عوارض خروج از کشور که در لایحه بودجه از سه تا شش درصد، بسته به تعداد سفر هر سال درنظر گرفته شده است هست، اظهار کرد: آن طور که ما شنیدیم این رشد تصاعدی از بین بردن خواهد شد و فقط یک عدد جهت عوارض خروج فیکس شده است است.

معاون رییس جمهور از احتمال کم شدن قیمت «عوارض خروج از کشور» نسبت به مبلغ قبلی که ۲۲۰ هزار تومان تعیین شده است بود، خبر داد و گفت: زیاد کردن تصاعدی که جهت هر نوب

مونسان در پاسخ به این پرسش که کم شدن قیمت عوارض بر اساس دستور معاون اول رییس جمهور که به شرکت برنامه بودجه در این باره نامه نوشته صورت می گیرد یا درنتیجه رای گیری نمایندکان مجلس مشخص خواهد شد، بیان کرد: لایحه بودجه که براساس اعداد قبلی به مجلس فرستاده شده، دچار عوض کردن نشده، ما فعلا منتظر نظر و تصمیم نمایندگان مجلس هستیم.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ که ۱۹ آذرماه به مجلس تقدیم کرد، زیاد کردن سه تا شش برابری عوارض خروج از کشور را پیشنهاد داد که بر این اساس هر نفر در سفر نخست ۲۲۰ هزار تومان باید عوارض خروج پرداخت کند، این مبلغ در سفر دوم حدود ۵۰ درصد زیاد کردن می یابد (۳۳۰ هزار تومان) و جهت سفرهای سوم و زیاد با ۱۰۰ درصد افزایش، به ۴۴۰ هزار تومان می رسد. این پیشنهاد دولت با تصویر العمل هایی انتقادی زیادی از سوی مردم، فعالان گردشگری و نمایندگان مجلس روبرو شد.

رییس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که همزمان با تقدیم لایحه پیشنهادی مجلس اعلام کرده بود؛ ۴۰ هزار تومان از قیمت هر عوارض خروجی صرف تشویق تورهای ورودی خواهد شد، پیش از آن که به جرگه مخالفان بپیوندد، در یک نشست خبری راجع به همکاری این شرکت در تعیین قیمت عوارض خروج از کشور، گفته بود: «حتما در تدوین بودجه دستگاه ها نظر دارند و همه بخش ها موظف به همکاری هستند و جهت ما مهم، زیاد کردن منطقی هست. »

نرخ عوارض خروج کم می‌شود

اما وی بعد از راه افتادن موج اعتراضها نسبت به این تصمیم دولت، در توئیتی نوشت؛ «با این رویکرد که سفر ارزان باید در سبد زندگی همه ایرانیان فراهم شود، اعتقاد دارم اجرای هر تصمیمی باید متناسب با اوضاع اقتصادی مردم باشد. ای کاش تصمیم گیرانِ زیاد کردن عوارض خروج از کشور، نظرات کارشناسی شرکت میراث فرهنگی، فعالان و متولیان گردشگری را جویا می شدند. »

معاون رییس جمهور سپس در نامه ای به اسحاق جهانگیری، تعدیل قیمت پیشنهادی عوارض خروج از کشور را خواستار شد و راجع به ناهماهنگی در اعلام آن گفت؛ بحث زیاد کردن عوارض خروج مطرح بود، ولی ما فکر می کردیم جهت این کار با ما (میراث فرهنگی) هماهنگی می شود، ولی عدد اعلام شده است با ما نهایی نشده بود.

معاون رییس جمهور از احتمال کم شدن قیمت «عوارض خروج از کشور» نسبت به مبلغ قبلی که ۲۲۰ هزار تومان تعیین شده است بود، خبر داد و گفت: زیاد کردن تصاعدی که جهت هر نوب

نرخ پیشنهادی شرکت میراث فرهنگی در هیات دولت و همچنین نامه به معاون اول ۸۵ هزار تومان بود که با پرداخت ۴۰ هزار تومان آن به این شرکت موافقت شده است بود، هرچند که مونسان گفت؛ قیمت در لایحه بودجه ۲۲۰ هزار تومان تعیین شد، ولی آن ۴۰ هزار تومان را عوض کردن ندادند.

واژه های کلیدی: گردشگری | لایحه بودجه | میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs